W sklepach możemy kupić 5-litrowy baniak wody o równowartości 1,5-litrowej butelki wody mineralnej. Z czego wynikają różnice w cenie? Czym woda mineralna różni się od źródlanej? Poniżej kilka ciekawostek na ten temat.
Zarówno woda źródlana jak i mineralna są dobre dla naszego zdrowia. Pochodzą z odwiertów podziemnych, a więc są wolne od szkodliwych związków i zanieczyszczeń. Warto zauważyć, że kupując wodę mineralną, nie gwarantujemy sobie zakupu wody z dużą ilością substancji mineralnych. Brak jest bowiem konsumenckich ograniczeń i nakazów związanych z takim nazywaniem produktu. Tak więc, woda mineralna posiada z pewnością jakiekolwiek substancje mineralne, niekoniecznie jednak będzie miała istotny wpływ na nasze zdrowie. Istnieją jednak wody o specjalnym oznakowaniu np. niskosodowe, wysokomagnezowe itp. Tego typu produkty mogą mieć wpływ na naszą dietę.
Woda źródlana posiada mniejsze stężenie minerałów niż „mineralna”, nie oznacza jednak, że jest mniej zdrowa. Warto powiedzieć, że spożywanie 2 litrów płynów dziennie (niezależnie od ich mineralizacji) jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.