Choć na ziołolecznictwo wiele osób patrzy sceptycznie, już dawno zostało udowodnione naukowo, że mają one korzystny wpływ na organizm człowieka. Podobnie jest z zieloną herbatą, której kubek powinno się spożywać każdego dnia. Ma ona szczególne właściwości, po które naprawdę warto sięgać.
Przede wszystkim zielona herbata potrafi i odprężyć, zrelaksować i naładować energią, pobudzić do działania. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób ją zaparzymy. Jeśli proces ten będzie trwał krótko, czyli około 2 minut, wówczas zielona herbata będzie pobudzać. W przypadku dłuższego parzenia osiągniemy efekt relaksujący.
Warto wspomnieć także o innych wspaniałych właściwościach, jakie charakteryzują zieloną herbatę. Ten napar zawiera antyoksydanty pozwalające chronić organizm przed chorobami nowotworowymi, pomaga podczas odchudzania, oczyszcza organizm z toksyn. Zielona herbata zalecana jest zwłaszcza przed snem oraz w sytuacjach stresujących. Co więcej, jest ona dostępna w wielu ciekawych smakach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.